Co się działo podczas II Ogólnopolskiego Konkursu

Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej o Lilię Jadwigi Andegaweńskiej?

 

20 drużyn, które zakwalifikowały się do finału przyjechały w piątek 5 kwietnia do Krakowa. Dwie drużyny ze względu na odległość przyjechały już w czwartek.

Spotkaliśmy się wszyscy w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Podzamcze 8. Po zarejestrowaniu drużyn i przypomnieniu zasad przeszliśmy do  przygotowanych przez każdą drużynę „żywego obrazu” o tematyce historycznej wraz z krótkim opisem, co obraz przedstawia. Ocenie podlegały:

  1. Wykonanie (pamięciowe opanowanie tekstu, kostiumy),
  2. Zaangażowanie wszystkich członków drużyny,
  3. Przestrzeganie wyznaczonego czasu prezentacji.

 

Po krótkiej przerwie udaliśmy się do specjalnie na tę okazję przygotowanej sali, gdzie rozpoczęliśmy rundę pytań. W tym punkcie opiekunowie drużyn nie brali udziału.

Po zakończeniu tej części wraz z opiekunami przeszliśmy do Katedry Wawelskiej, gdzie rozpoczęliśmy trzecią cześć naszego finału. Każda drużyna dostała mapę wraz z zadaniami i w wyznaczonym czasie miała je wykonać.

Po tych ekscytujących rozgrywkach pospieszyliśmy na obiadokolację.

Najedzeni i nieco zrelaksowani pomaszerowaliśmy w stronę  Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, gdzie w kilku grupach zostaliśmy oprowadzeni. Było to miłe zakończenie dnia.

W sobotę rozpoczęliśmy Mszą świętą w krypcie św. Leonarda, polecając uczestników finału i całą rodzinę szkół dobremu Bogu.

Po śniadaniu przejechaliśmy pod Kopiec Kościuszki, gdzie mieliśmy umówione spotkanie z prezesem Komitetu Kopca Kościuszki P. Mieczysławem Rokoszem, który wspaniale zajął się nami i pokazał nam wszystko, co najcenniejsze w tym miejscu.

Dzień i cały finał zakończyliśmy pysznym obiadem, po którym drużyny wróciły do swoich miejscowości.

Relacja fotograficzna ?