W tym roku mija 620 lat od śmierci królowej Jadwigi i 40 lat od jej beatyfikacji przez Jana Pawła II. Z tej okazji w wigilię wspomnienia św. Jadwigi królowej, w Sandomierzu odbyły się uroczystości zorganizowane przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolicką Szkołę Podstawową, którym patronuje św. Jadwiga.
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszych szkół wyruszyli w uroczystej procesji spod budynku naszej szkoły do Katedry, na czele ze sztandarem i relikwiami patronki, które są obecne w naszej szkolnej kaplicy.
Mszy świętej w katedrze przewodniczył ks. dr Adam Kopeć – dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego w diecezji sandomierskiej, jak również ks. prał. Zygmunt Gil – proboszcz parafii katedralnej, dk. Michał Zelik – absolwent naszych szkół oraz ks. Leszek Chamerski – prefekt.
Obecni również byli: s. Ewa Janek – Przełożona prowincji sandomierskiej, s. Małgorzata Bartosik – radna prowincjalna, delegacja rodziców.
Msza święta sprawowana była jako dziękczynienie za 20 lat istnienia Katolickiego Gimnazjum, którego absolwenci prze szereg lat otrzymywali najlepsze wyniki z egzaminów gimnazjalnych w powiecie sandomierskim.
Na koniec Mszy świętej ksiądz celebrans udzielił uroczystego błogosławieństwa wszystkim obecnym, a w szczególności uczniom kończącym klasę 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej. Była również możliwość ucałowania relikwii św. Jadwigi.
Po uroczystej Mszy świętej w katedrze uczestnicy obchodów przenieśli się do Katolickiego Domu Kultury na dalsze świętowanie. Siostra dyrektor naszych szkół- Magdalena Kwiatkowska powitała wszystkich przybyłych gości , a w szczególności: s. Ewę Janek – przełożoną prowincji sandomierskiej, p. dr. Janusza Suszynę – Naczelnika Wydziału Oświaty powiatu sandomierskiego, p. dr. Dominika Kacpra Płazę – dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, delegację rodziców, jak również dzieci i młodzież, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Katolickie Liceum i Katolicką Szkołę Podstawową pt. Sandomierz świętej Jadwigi.
Następnie miał miejsce wykład na temat „Sandomierz w czasach królowej Jadwigi”, który wygłosił historyk dr Roman Chyła.
Kolejny punktem programu było wręczenie nagród w konkursie plastycznym przez Siostrę dyrektor – Magdalenę Kwiatkowską i Siostrę przełożoną – Ewę Janek. Na konkurs ten napłynęło ponad sto prac wykonanych przez uczniów ze szkół z Sandomierza, Annopola, Stalowej Woli, Połańca, Strzegomia, Samborca, Skotnik, Bilczy, Grębowa, Tuszowa Narodowego, Ostrowca Świętokrzyskiego i Opatowa. Uroczystości zakończyły się występem chóru Katolickiego Liceum i Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej.